UUS: Werkhaus

Unistama peab ikka suurelt. Üks selline suur unistaja oli ka Holger Danneberg, kellel küpses peas plaan meisterdada hiiglaslik kaleidoskoop. Tema unistus sai ühel päeval reaalsuseks: oma kolmemeetrise kaleidoskoobiga jäädvustas ta end Guinnessi rekordite raamatusse. No kas pole tore selliseid kummalisi seiku avastada! Avastada maailma ja põnevaid tegijaid, kelle arusaamad ja huvid on sedavõrd sarnased ÕÄ omadega, et kui läheks luurekamänguks, siis kindlasti võiks ühte kampa lüüa. Just nii on saksamaise Werkhaus`iga (mille rajajaks ongi just seesama hiidkaleidoskoobi looja), läbi ja lõhki rohelise mõtteviisiga ettevõttega, kes arvestab iga pisimagi detaili juures keskkonnaga ning mõtleb pidevalt sellele, kuidas saaks veelgi säästlikumalt ning loodussõbralikumalt tegutseda. Et poleks kohmakaid pakendeid, pikka monteerimisprotsessi, liigseid kulutusi ja loodust koormavaid jääke. 

Werkhaus on tuntud oma minimalistliku ja kasutajasõbraliku disaini poolest - olete ehk näinud neid riiuleid ja stende, mis seisavad püsti ilma kruvide ja mutriteta? Kasutades detailitäpsust on Werkhaus leiutanud lihtsa ent geniaalse võimaluse konstrueerida esemeid nii, et need püsivad koos tänu iseenda vormile ning kummist rõngakestele, mis detaile kindlalt paigas hoiavad. Lihtsuses peitubki ju võlu! Pole vist vaja lisadagi, et kõik värvid ja liimid, mida tootmisel kasutatakse, on heatahtlikud nii looduse kui inimese vastu. Lisaks esindab Werkhaus seda vanast maailmast pärit mõtteviisi, et iga katkise asja koht pole prügikastis vaid esmalt võiks ikka proovida parandada ja anda seeläbi esemele uus võimalus. Tootmisel kasutab Werkhaus rohelist energiat, olulisteks märksõnadeks on veel taaskasutus ja igati tarbijasõbralik hind. Antud ettevõtte südametunnistusest annab aimu ka oma töötajate heaolu esmaseks seadmine: töö käib paindliku graafiku alusel ning arvestatakse pereinimeste vajadustega. Lisaks on meeskonda kaasatud puuetega inimesi ning palju panustatakse noortele. Kuidagi hubaselt kodune ning üdini sõbralik mulje jääb sellest kambast. Nagu ühtses rütmis askeldav sipelgapesa. Aga nüüd juba veidi lähemalt neist Werkhaus`i toodetest, mida meie valikust leida võite!

Öeldakse, et oma silm on kuningas. Nägemismeele kaudu saame maailmast vaat et kõige võimsamad ja ehedamad aistingud. Liblikatiiva kirevad värvid, taamal sinetava metsaviiru hambuline kontuur, suvepilvede lopsakad vormid, päikesekiire lustlik mäng kastepärlitel - see imeline võlumaailm pakub end lahkesti igaühele, kes vaid võtab vaevaks korra peatuda ja vaadata, näha. Silm on omamoodi kompimismeel, kuna ta suudab haarata seda, mis kükitab otse nina all, kui ka seda, mis terendab kaugel silmapiiril. Ning siin tuleb mängu juba fantaasia: mis oleks siis, kui.... Inimese loomus on mänguline ja uudishimulik, ikka üritatakse oma meelte tajupiire proovile panna ja üllatada. Kes ei mäletaks lapsepõlvest seda klaasikillumängu, kui läbi värvilise klaasitükikese vaadates muutus maailm korraga hoopis teistsuguseks, puud punasteks ja taevas roheliseks. Rääkimata siis sünnipäevaks saadud imelisest torust, mida sai keerata ja mille sisse piiludes avanes unustamatu värvide, lillede, litrite ja tähekeste virrvarr! Iga kaleidoskoobis sündinud kujund on kordumatu ja unenäoliselt habras. Werkhaus`i kaleidoskoop mõjub ühtlasi nostalgiliselt ja värskelt, selles on äratundmisrõõmu täiskasvanule ning üllatusi väikesele uudistajale.

Mäng nägemismeelega ergutab ka fantaasiat ja lubab olla üheks hetkeks keegi teine, näha maailma nagu põrnikas või mesilane. Just sellised "putukasilmad" annavad võimaluse moonduda hetkega inimesest putukaks.

Magnetist putukakujusid on vahva külmkapile ritta seada ning üllatada hommikust unist moosisaiategijat kärbsemagnetiga lauaveerel. Või võtta oma magnetid õue ja otsida neile sarnaseid olevusi muru seest. Võimalusi on tohutult palju! Oma silm on tõesti kuningas, neid kõiki asju kohe tahaks lähemalt uurida ja imetleda! Lennutada oma fantaasia koos kaleidoskoobi või visuaalprismaga imetabastesse võluilmadesse, näha nagu putukas... Uskuge meid, seda kõike lausa peab ise kogema!

Eelmine
UUS: PlanToys
Järgmine
UUS: Petit Collage

Vastused puuduvad

Email again: