UUS: PlanToys

Seda, et kummi saab kautšukipuust, teab vist küll iga väike loodusesõber. Seda päris ehedat looduslikku kummi, mis venib ja põrkab ning millest tehtud kummik peab vastu ka kõige suurema matkaselli rännakutele. Kautšukipuu on tõesti üks kummaline-kummiline puu! Aga mis saab sellest puust siis, kui ta ei erita enam seda ihaldusväärset ja inimesele niivõrd vajalikku materjali? Õnneks leidub ilmas ikka nutikaid nupumehi, kes oskavad säästlikult mõtelda ja kasutada ära ka selle, mis ehk mõnele teisele väärtusetuna tundub. Üks selline Taimaalt pärit nupumees tuli ideele anda pensionile läinud kautšukipuule uus elu mänguasjaks saamise läbi. Ta võttis tubli kautšukipuu koos saba ja sarvedega, laskmata seejuures midagi raisku, hekseldas selle saepuruks nagu vilgas kobras, lisas sellele törtsu puhast sillerdavat vett ning lustlikke vikerkaarevärve (kõik looduslikud, ei mingeid võõrelemente!), kuivatas saadud massi hoole ja armastusega ning sai kokku imelise materjali, mis lausa hüüdis oma loojale lõbusalt: "Saagu minust palju rõõmu lastele!" Ja siit saigi alguse kautšukipuu uus elu mänguasjana. Loomade, nukkude, autode, vurride, mängulaudade, rataste, kuubikute, klotside, vürflite, pillide ning palju-palju muuna. Natuke nagu puidune ja natuke nagu kummine, kuid üks on selge - igati kihvt ja erinevatele meeltele mõnus tajuda.

See imeline materjal on veekindel, äärmiselt vastupidav ning mis peamine - keskkonnasõbralik! Ja loomulikult ka lapsesõbralik, olles igale väiksele uudishimulikule käekesele hea ja turvaline katsuda. Kui suures mängutuhinas juhtubki, et mõni lelu hooga vastu maad potsatab, siis pole sellest hullu ühti - neis mänguasjades peidab end kautšukipuu südikas iseloom, mis pigem põrkab kui murdub.

PlanToysi mänguasjavalik on väga mitmekülgne ja põhjalik, arvestades laste erinevat vanust ja sellest tulenevaid arenguetappe. Siit leiab midagi päris pisikesele põnnile, kes teeb alles esimesi maadeavastusretki üle põrandaoaaside ja läbi murumetsade. Ja edasi juba suurematele ringipaterdajatele ja uljastele keksijatele. Siin on avastamist silmale ja kõrvale, sõrmele ja varbale, tegevusi suvisesse õue kambakuti mängimiseks ning vihmasteks päevadeks isekeskis toas tegutsemiseks. Ning mis võiks olla parem tunne kui see, et sa tead: see mänguasi mu käes, see arendav ja õpetav mõnus seltsiline, on valminud loodusega sõbralikku dialoogi pidades ja üksteisega arvestades. Sest just nii toimetab parajalt pika staažiga ning paljuauhinnatud PlanToys: alati sümbioosis loodusega ning sisendades läbi oma toodangu keskkonnasõbralikku tarbimiskultuuri ka oma väikestesse klientidesse. Iga kasutatud kautšukipuu asemele istutatakse palju uusi puuhakatisi ning mänguasjatehast ja -muuseumi külastavatele lastele räägitakse lelude sünniloost ja sellest, kuidas inimene ja loodus saavad omavahel sõbralikult asju ajada. Nii kasvavad inimlapsed, kes peavad lugu puulastest ja oskavad rõõmu tunda sellest, mida loodus neile pakub. ÕÄ jagab PlanToys`i ideed jätkusuutlikust majandamisest ning ühineb nende motoga: parem maailm saab alguse lastest. Andke lastele võimalus loodust käega katsuda ning sellest sünnib eluaegne sõprussuhe!

Eelmine
Nuputamiskomplektid
Järgmine
UUS: Werkhaus

Vastused puuduvad

Email again: