Nuputamiskomplektid

Õhtustest spordialadest on meie lemmikud just need, mis nõuavad pealehakkamist, keskendumist, sihikindlust, vaimujõudu ja mõtteteravust, peamurdmisest ja ajuragistamisest rääkimata. Nii kuuleme pimeduse saabudes tihtipeale häälekõla, mida teeb püüdlikult nohistav uneputukas, püüdes leida lahendust nii käegakatsutavale, kuid ometi heas mõttes hulluksajavale nokitsemismõistatusele. Just sellise hääle järgi tunneb ära nii kõiki keerukusi trotsiva lapse, tema vanema, onu, tädi, vanaisa-vanaema, kes kõik püüavad lahti muukida või kokku panna vahvaid käe- ning mõttetööd nõudvaid mõistatusi. Pealtnäha tühiste vidinate taga peidab end aju kriuksuma panev eluline müsteerium: kuidas ometi saavad nii lihtsana näivad asjad teinekord need kõige keerulisemad olla? Kuidas käivad asjad kokku ja lahti ning mismoodi eelmine kord sai, aga nüüd on tunne, nagu poleks kunagi lahendust taibanud?

Nuputamispusled on jõukohased kooliealistele lastele, kuid kindlasti pakuvad need enamgi pinget nende vanematele ja vanavanematele. Pusled on saadaval nii puidust kui ka metallist komplektidena ja kuuest mõistatusest peaks igale pereliikmele midagi näppu jääma. Järk-järgult keerulisemaks minevad mehaanilised konstruktsioonid arendavad keskendumist, loogilist mõtlemist, sõrmeosavust, annavad eduelamuse võimatuna näiva ülesande lahendamisel ning õpetavad, kuidas asju uue nurga alt vaadata. 

Julgeme soovitada: katsetatud (kuude viisi), lahendusi ei ole siiani veel nii mõnelegi leidnud ;) (Komplektidega on küll kaasas lahenduseraamatud, kuid need on ju vaid nõrkadele, eks ole?)

Eelmine
UUS: Melissa&Doug
Järgmine
UUS: PlanToys

Vastused puuduvad

Email again: