Nimi OÜ ÕÄ on tähemäng eesti tähestiku lõputähtedega. Tähtede sisuks võib olla näiteks osaühing Õpi Ära, Õõvastav Ämblik, Õudne Ämber või Otsige Üles Õnnelik Äike. Mida iganes keegi välja mõtleb – tal on õigus.

Meie soov on edendada loodusharidust, muuta seda mängulisemaks ning rikastada uute emotsioonide ja vahenditega. Ise loodust tundma õppides leidsime, et mälu on palju koostööaltim siis, kui õpitavat saab mängus katsetada ning kui õppimist toetab pingevaba huvi. Nii olemegi paari aastaga välja andnud hulga lauamänge, korraldanud loodusmatku, välja andnud värviraamatuid, koostanud mängulisi töölehti, joonistusvõistlusi ja videoesitlusi. Viies lapsed loodusele lähemale ning näidates neile läbi mängu kõike seda, mida õu, mets ja meri enda põues peidavad, kasvab lapsest hooliv ning teadlik loodusesõber.

Alates 2016. aasta aprillist tutvustame ja müüme erinevate Euroopa ettevõtete kvaliteetseid ja arendavaid mänguasju. Need keskkonnahoidlikud mänguasjad on enamasti valmistatud puidust või muust säästlikust materjalist, mistõttu on need kauakestvad ja taaskasutatavad. Mänguasjade tootmisel on kasutatud üksnes ohutuid veepõhiseid värve ja säästlikult majandatud metsadest pärit puitu. Kogu pakkematerjalil on FSC-märgis. Tooted on kooskõlas Euroopa mänguasjadele kehtiva kvaliteedinormiga EN 71.

Mänguasjavalikus kajastub loodushoidlik ja avastamisrõõmu toetav maailmavaade – need mänguasjad arendavad lapse loovust, keskendumisvõimet, motoorikat ja meeli ning annavad uusi teadmisi.

Laste vahetu uudishimu ning avastamiskirg motiveerivad meid tegema oma tööd lusti ja elevusega. Loodusega sõbraks olemine ja selle sõpruse mängu vormi panemine on osa meie igapäevast ning võib vaid rõõmu tunda, et seeläbi püsib meis alati alles ka kübeke lapsemeelsust! ÕÄ toimekas pundis on askeldused jagatud sedasi, et igaüks tegeleb just sellega, millest enim rõõmu tunneb ning me loodame, et see tegemislust ning õhin kandub ka teieni, armsad sõbrad! Üldjoontes on tegemist perefirmaga. Elo on meie üheksa ametiga hunt Kriimsilmaks, kes tegutseb mitmel rindel ning tegeleb kõige sellega, mis parasjagu tegelemist vajab. Ja meie kaks väikest särasilmset modelli on tema tütred Lee ja Säde, kes ühtlasi katsetavad järele kõik meie uued tooted ja annavad neile heakskiidu või siis ... mitte. Vanematele lastele mõeldud tooted katsetame järele kogu perega ja nii ka lauamängudega. Seega läbivad me tooted mitmekordse kvaliteedikontrolli ja saab olla kindel, et need on põnevust pakkuvad, arendavad, loodushoidlikud ja eetiliselt toodetud. Meie siinse veebipesa muinasjutulise kujunduse eest on hoolt kandnud Marge, paljude fotokaamera klõpsatuste taga seisab Liina, blogisse on tutvustavaid lugusid kirjutanud Merje, Berit ja Elo. 

Usume, et maailma paremaks muutmine algab lastest. Mängurõõmu!