UUS: Tektorado

Teate ju küll seda ulmeliselt toredat Ellen Niidu ja Edgar Valteri raamatut (ning multifilmi!) "Suur maalritöö", kus mustvalge maailm saab vahva maalri kaasalöömisel imeliselt kirkad värvid ja mustrid? Kindlasti teate, see on ju lausa lapsepõlve klassika! Küllap nii mõnigi unistas väiksena, et saaks samamoodi suure pintsli kätte haarata ning värvida enda ümber oleva maailma just sellistesse toonidesse nagu süda lustib. Natuke rohelist siia, tibake helesinist sinna, puud-põõsad eredatesse suvevärvidesse, majakatused punakalt läikima ja taevalaotusesse üks täpiline (miks mitte?) lennuk uljalt pilvede vahele tiirutama! Aga teate mis... See kõik on nüüd võimalik! Poola firma Tektorado valmistab lastele kokkupandavaid majasid, kosmoselaevu ja autosid, suuri ja veidi väiksemaid, selliseid, kuhu laps ise sisse uudistama mahub. Need ehitised on tehtud tugevast ning vastupidavast lainepapist ja käivad kokku ilma kääride ja liimita, lihtsalt klips-klõps siit ja sealt äärtpidi üksteise külge kinnitudes. Kõik ääred on seejuures turvaliselt lamedad ega tekita kärsitule käele kriime. Ning kõige vahvamaks ja elevust tekitavamaks on see, et laps ise saab oma majakese või kosmosesüstiku värviliseks muuta! Algul on see lihtsalt mustvalge nagu hiigelsuur värviraamat, tuleb võtta vaid vesivärvid, guaššid, pliiatsid või vildikad ning asuda asja kallale! Lisada võib ka kleepekaid ja miks mitte ka lindikesi või paberist volditud kujundeid. Fantaasiat ei piira siin miski, kui on soovi, võib maja maalida lilleliseks ja kosmosesüstiku nii kirjumirjuks, et isegi kõige kirkam taevatäht selle kõrval kahvatub. Laps saabki end tunda nagu maaler, kellele on ette antud puhas lõuend ning värvid, kõik edasine on juba tema enda otsustada. Milline suur loomisrõõm siin peitub! Saab kombineerida ja panna oma käekese proovile ning katsuda mitte üle joone värvida. Ja kui lähebki üle joone - mis sellest! Saabki omanäolisema tulemuse. Võib proovida värve omavahel segada või luua ise uusi põnevaid mustreid. Kutsuda sõbra appi ning lasta temal kujundada poole oma majast ning teisele poolele anda ise värvid ning pärast saadud tulemust võrrelda. Kui iga värv on omale koha leidnud siis mäng aina jätkub, sest imeliselt värvilisse majja on ju tore külalisi kutsuda ning enda kujundatud kosmosesüstikuga võib põrutada ka kõige kaugematesse galaktikatesse!

Tektorado lainepapist ehitised on kerged ja hõlpsalt kokku- ning lahtikäivad. Enda lemmikmaja võib laps ka suvel vanaema juurde maale sõites kokkuvoldituna kaasa võtta, et selles õdusaid lugemisõhtuid korraldada ja nukke-autosid-karumõmme võõrustada. Kui mäng aga selleks päevaks läbi saab siis võib oma värvilise ehitise kiiresti kokku panna ning voodi alla susata - järgmisel hommikul jälle hea võtta!

Kuna lapse loovuse arendamine ja fantaasia elavdamine on ÕÄ jaoks väga oluline ning südamest tulev missioon, siis on meil kohe eriliselt hea meel teile Tektorado värvitavaid ning kokkupandavaid maju ja kosmosesüstikuid tutvustada! Sest siin pole fantaasial tõesti otsa ega äärt. Meil juhtus näiteks nii, et ühel hetkel oli kogu pere koos neid ehitisi värvimas ja kaunistamas, sest see tegevus lihtsalt nakkab! Just nagu Tom Sawyer`i plangu võõpamine, mis meelitas pooled küla lapsed ühiselt pintseldama. Maalritöö on tore! Ja paneb hetkeks unustama kõik muu. Vaid sina ja pintsel ja see imeline maailm, mille nüüd värvidega veelgi imelisemaks muuta saad!

Eelmine
UUS: Petit Collage
Järgmine
Suvi!!!

Vastused puuduvad

Email again: