Suvi!!!

Suve valgeimad ööd ja seiklusrikkaimad päevad on kohal! Praegu on aeg, mil suve süda põksub kõige lustlikumalt ja loodus lausa pulbitseb oma lopsakas rõõmus. Õues olla on nii hea! Isegi vihmasabin ei riku tuju, sest vihm kasvatab taimi ja kosutab ka inimmeeli. Jaa, suvi lippab üle nurmede ja läbi tagahoovide nagu vallatu kirjus kleidis plika. Kohe ongi juba jaanipäev, leedopüha, nagu ütles vanarahvas. Päike on end nendeks päevadeks sättinud kõrgele taevasesse pessa ja saadab sealt lahkesti oma lõputut suvist valgust üle kogu maa. Selles valguses saab põhjamaine inimene uut hoogu ja energiat, tahaks koguaeg tegutseda ja toimetada! Lapsed on linnast maale läinud ja seiklevad uues rohelises ja lõpututest võimalustest tulvil maailmas. Kõik on nii põnev seal madalas murus ja kõrgel puude latvades, tahaks aina uudistada ja avastada, mängida ja hullata!

Õhtuti mööda teed rännates võib raja ääres märgata väikseid salapäraselt helklevaid tulukesi. Jaaniussid! Kesksuve kuulutajad ja suveööde tillukesed võlurid! Küll oleks tore neid tegelasi veidi lähemalt uurida. Siin tuleb appi üks korralik luup, kas siis suurem või väiksem, oleneb vaatajast. Luup mahub kenasti dressipluusitaskusse ja on seega heaks igapäevaseks kaaslaseks, mille abil saab pisike maailm korraga suureks ja põnevaks ning uued teadmised jõuavad lapseni läbi toreda uurimisprotsessi. Kui on soovi oma uurimisobjekti natuke kauem vaadelda, siis sobib selleks suurepäraselt üks putukatops, mille sees on putukal mugav ja ohutu ning uudishimulik lapsesilm saab huviga jälgida, kuidas väike tegelane purgi sees asjatab. Jaaniöö müstika elavdamiseks soovitame aga kaela riputada vahvad "putukasilmad" ehk klaasid, mis moonutavad nähtavat maailma just nii, nagu seda näeb väike peenras sibav mardikas või üle lillepõllu sumisev mesilane. Vanarahvas ju rääkis, et jaanipäeva hommikul kastega silmi pestes hakkavad silmad nägema võlumaailmu - kes aga nii vara tõusta ei jaksa võibki võtta ühe imelise putukasilma ning selle abil enda päeva paar maagilist elementi lisada.

Praeguste valgete õhtutega võib õues mängida tõesti lõputult. Ega unigi peale kipu, kui on põnev ning maailm heliseb ja lõhnab nõnda võrratult. Jaanilaupäeva õhtul on olnud kombeks ikka erinevad mõõduvõtmised ning jõukatsumised. Kui tahate teada, mis tunne on pikakoivalisel ritsikal või toonekurel siis proovige kõrgetel karkudel kõndida! Meil on just ühed parajad kõndimiskargud, millega saab oma osavuse proovile panna ning korralik annus naeru on samuti kindlustatud. Kõndimiskarkudel saab võistlusi korraldada ja vaadata, kes on tasakaalukunstis kõige osavam. Midagi arhailist uues ja moodsas kuues!

Lipake õue, armsad sõbrad! Uudistage ja avastage ning jätke see kõik meelde, mida suvel tunnete ja kogete. Salvestage see südame sügavasse soppi, et talvel suure pakase ja teravate põhjatuultega oleks mõnus suve sooje mälestusi meenutada. Suveaeg on üürike aga tegevusi jagub selles palju. On muinasjuttude ja lõkketulede aeg, on mängude ja lapsikuste aeg! Seiklema!


Eelmine
UUS: Tektorado
Järgmine
Djeco - õnnelik väike sisalik

Vastused puuduvad

Email again: