Meisterdamine

Võtkem pühadejärgses jaanuarimeeleolus hetkeks aeg maha, vaadakem rahulikult aknast välja, õue. Tuul kiigutab puuoksi ja taevas on hall nagu händkaku sabasuled. Maailm on justkui unne vajunud, uue aasta algus on alati selline, natuke lonkav ja aeglane nagu vana käekell, mille hammasrattad on veidike kinni kiilunud. Ilmgi näitab veel oma jonnakat palet ega lase lumepilvedel ning parajalt krõbedatel külmakraadidel võimust võtta. Igatsetud valge maa ja eresinise talvetaeva asemel on mingi...värvitu ollus. Kohati sajab jäävihma, teed on libedad, autojuhid närvilised. Niiviisi aknast välja vaadates võib tekkida sõnulseletamatu soov anda sellele värvitule ja kohmetult haigutavale maailmale mingisugune teine rütm, nügida seda omaenda pintsli ja värvidega, kogu seda süsteemi natuke raputada ja sõbralikult sakutada! Äratada uus aasta elule! Talvel on ju ikka tunne, et kõik värvid ja lõhnad on jäänud maha suvesse, ning see talvine ikaldus tuleb lihtsalt kuidagi hambad ristis üle elada. Aga ei, see ei pea teps mitte nii olema! Sest võib ise võtta kätte pliiatsi ning paberi ja hoogsa joonega äratada üles nii iseenda kui seina taga konutava naabri. Pühkida palgeilt talveune, joonistada midagi koos lapsega või hoopis meisterdada, voltida, voolida ja ehitada! Selline äratus polegi üldse keeruline, sest tuleb lihtsalt lisada veidi värvilisi ahvatlusi sellesse kahvatusse talvepäeva!

Kiigake meie kodulehel rubriiki "Meisterdamine"! Sest seal on just praegu, uue aasta alguses, ilmunud kirevalt põnevaid (ja põnevalt kirevaid!) üllatajaid:

"Värvid ja loovus" kategoorias on uusi kelmikaid pliiatseid ning vildikaid, sädelevaid, helkivaid ja isegi värvimuutvaid. On uusi mõnusaid kriite ja vesivärve, mille toonivalik on sedavõrd külluslik, et peidab endas terve lilleaasatäie värve! Voolimisvahad on täienenud mitme uue, pastelselt õrna ning loodusest inspireeritud julge tooniga, mis äratavad tegudele ka kõige sügavamasse unne jäänud skulptori. Näovärvid on saanud samuti lisa ning nüüd on valikus mitu temaatilist värvipaletti, millega end maagiliseks ja salapäraseks muuta!

"Paberist ja papist" kategoorias on samuti kuulda elevat krabistamist ja sahinat, kuna selle seltskonnaga on liitunud mitu uut imelist voltimiskompletki - midagi origami ja kirigami fännidele, ja neile, kes peavad kingituste pakkimist eraldi kunstiliigiks. Siin saavad tööd nobedad näpud ning osavad kujundajad! Ja silmailu ning rõõmu jätkub muidugi kauaks, kuna neid voltimistöid saab kasutada ka toakaunistustena või aknale riputamiseks.

"Käsitöö" kategoorias on värskeimaks üllatajaks vahva linnupallide meisterdamise komplekt, mis toob nii südamesse kui tuppa lustlikku kevadehõngu, kuna need värviliste pugudega linnud jäävad meisterdajat nööri külge riputatuna rõõmustama - kingi sõbrale või jäta iseendale!
"Haamerdamismängude" rubriigis on uute tegelastena näha kauneid haldjaid ja isepäiseid koletisi, kes kõik reipalt ootavad, et keegi nad pildile kopsiks ja seeläbi mängu käima tõmbaks! Siit sünnivad kunstiteosed, mis nõuavad osavust ja täpsust ning haamri ja naelte meisterlikku käsitlemist. Olge mureta, harjutamine teeb meistriks! Haamerdamismängud on nagu väiksed muinasjutud, mille saab iseendale meelepäraselt kokku klopsida.

"Konstruktorid, pallirajad ja raudteed" kategoorias käib üks metsik vurin, vihin ja kõrin, sest siin on lausa neli uut tulijat, kes üksteise võidu püünele tikuvad! Suur sõidutorn, võidusõidu pallirada ning suur ja väike raudtee on muhedalt puidused tegelased, kes ootavad püsimatult kokkupanemist ning rallisõidu või mängumaratoni algust! Siin jagub tegevust nii suurele kui väiksele insenerile. Kuid ettevaatust! Tegevus võib olla sedavõrd põnev ning nakkav, et ühel hetkel mängult pilku tõstes laulavad akna taga juba kuldnokad ning sirelid levitavad oma magusat aroomi...

Nonii! Väike mõttepaus sai nüüd läbi! Tagasi tegudele, argipäev ootab! Kuid ärge siis unustage...neid värvilisi ahvatlusi! Sest see ongi see, mis annab elule rõõmsa rütmi.


Eelmine
Suur lauamänguõhtu
Järgmine
Vanad lemmikud ja uued vahvad vigurid Melissa & Doug`ilt!

Vastused puuduvad

Email again: