Ahoi, sügis ja kool!

Augustikuus on õue astudes tunda õhus vaevuaimatavat muutust, mis iga päevaga aina tugevamaks läheb ning septembri lähenedes endast aina julgema hooga märku annab. Sügis hiilib ligi! Päevad on täis ritsikate sirinat, pääsukesed kogunevad elektritraatidele ritta nagu oivikud tahvli ette, muru ei kasva enam senise tuhinaga ning hoolsa perenaise lillepeenras on õide puhkenud sügislilled, igas toonis ja lõbusalt ümarad astrid. Õhtud on nüüd jahedamad, taevas selge ja linnutee paistab kätte nagu avatud raamat, ole vaid tähelepanelik ja loe sealt iidsed saladused välja! Saabumas on ka saagikoristusaeg. Prisked porgandid sõidutatakse aiakärus keldrisse kastidesse varjule, ümarad kõrvitsad veeretatakse sahvrinurka talve ootama ja ilusaid suviseid unenägusid nägema ning kõik muud hinnalised aiasaadused hoidistatakse hoolega purkidesse ja pudelitesse, et pikal pimedal talveajal oleks hea end vitamiinidega turgutada ja magusa moosi ning kompottidega hellitada. Praegune aeg on ka aasta koriluse tipphetk, sest korviga metsa kimades on kaunis saak kindlustatud: mustikad, peagi pohlad ja jõhvikad, seened... Pontsakad puravikud purki ja muhedad mustikad maitsvaks moosiks! Jõululauas krõmpsu puravikujalga ampsates võib enda suvise tubliduse üle vaid rõõmu tunda! Ning keset pakaselist jaanuari pühapäevahommikustele pannkookidele moosi peale määrides ning samal ajal õues langevat lund vaadates tekib korraks tunne, et suvesoe poeb kontidesse ja lumehelveste vahel lendlevad ka mõned suvised liblikad...

Praegu on tõesti käes täpselt see aeg, mil saame ise luua endale mõnusat ja rõõmuküllast tulevikku. Näiteks korjata lilledelt seemneid ja panna need siis karbikesse uut kevadet ootama. Siis on kevadel midagi, mida mulda panna ning millest uuel suvel rõõmu tunda! Ning kogu selle sügisese sigina ja sagina sees on kõige olulisemaks muidugi tarkuseseemnete eest hoolitsemine, sest septembris algab ju KOOL! Ja LASTEAED! Kellel esimene ja seega eriti elevust toov aasta, kellele aga juba mitmes. Uued teadmised ja oskused on aga igaljuhul põnevad ning oma kooli- ja lasteaiakaaslasi näha on ju hiiglama tore! Kooliaasta keksib muudkui ligemale ning pargis aina punakamalt särama löövad pihlapuud annavad samuti märku sellest, et on viimane aeg hakata mõtlema septembris stardipaugu saava tarkuserännaku varustusele.

ÕÄ tootevalikus on selle sügise tõelisteks pärliteks igasugused erinevad kunsti- ja kirjatöövahendid ning imelised paberimaailma kaunitarid Djecolt (märkmikud, kleepekad, kirjalehed!). Soovitame väga neile pilgu peale visata, sest tõesti - need lausa võluvad ning inspireerivad looma, õppima ning talletama! Ning on puhas lust ja rõõm, kui laps saab koolikotist, pinalist või lauasahtlist võtta välja mõne sellise asjakese, mis lausa innustab kauneid kirjatähti maalima, vahvaid pilte joonistama ja oma mõtteid ülestähendama. Õppimine on koolilapsele tähtis töö, kuid on oluline, et selle juures ei ununeks nauding! Kiigake meie koolitarvete rubriiki, ehk leiate just sealt midagi asjalikult ilusat ning vajalikku! 

Ning kõrvad kikki need, kel on kodus lasteaiaealisi põnne! Kui vaevate pead sellega, et kuhu küll võiks panna need tillukesed ent seda olulisemad tarbeesemed, mida lasteaeda kaasa on vaja võtta siis usume, et saame teid aidata! Affenzahni vahvad ning multifunktsionaalsed sõber-kotid on just õiged kaaslased lasteaialapsele. Lähemalt saab uurida siit.

Toimekat, toredat ning meeldejäävat sügissagimist teile, head sõbrad!


Eelmine
Suveharja mängud
Järgmine
Esinduspood Viljandis!

Vastused puuduvad

Email again: