Suveharja mängud

Kas teate, mis ajahetkes me praegu oleme? Sõbrad, me seilame ju otse suveharjal! Suvi on ometi siia jõudnud, oma soojade tuulte ja kuumuse käes värelevate teedega. Aasad õilmitsevad kesksuvises lopsakas ilus - roosa ristik, karikakar, kuldvits, kellukad ja kõige selle trooniks õhtupäikese käes lausa helendama löövad põdrakanepivälud. Linnas õitsevad juba pärnad ning kusagil silmapiiril kogunevad äikesepilved nagu mesilaste hiiglaslikud sülemid. Suvi võimutseb uhke ja sõbraliku leitsakuga. Lapsed on hommikust õhtuni õues, käies toas vaid söömas ja jäätiseraha lunimas. Õu on lausa imedemaa, mets kutsub kukeseente ja mustikatega ning õhtudki on piisavalt soojad, et jalgrattaga järve äärde suplema kimada. On aeg, mil lastest saavadki päris õueelanikud, väiksed armsad maasikalõhnalised murjamid, kes teevad uinakuid õunapuu all telgis, söövad marju otse põõsast ning kulistavad veevoolikust lonksu karget kaevuvett kosutuseks peale! Et seda imeilma veelgi kirjumaks ning seiklusrikkamaks muuta, oleme just kesksuviseks ajaks noppinud oma tootevalikust välja mõned pärlid, mis sobivad just nüüd ja praegu lõbusaks ajaviitmiseks. Visake pilk peale, ehk on teie põnni aaretelaekast ja mänguasjakastist just mõni selline seikluskaaslane puudu!

Traktor. Kasulik abiline väikesele farmerile, mis lisaks kõigele on ka ülimalt stiilne sõiduvahend! Traktori järelkärusse saab sõitma panna kaisumõmmi või ka korvitäie metsast korjatud puravikke.

Vannikausid. Hea idee rannamängude põnevamaks muutmiseks! Aukudega puidust kausid, mida saab laduda üksteise sisse ja täita veega. Vesi siriseb aukudest toredasti välja, igal kausil erineva kiirusega. Suvi ja veemängud käivad kokku!

Putukaralli. Puidust imevahvad mutukad, kellega rallides saab lapsele tutvustada putukamaailma erinevaid tegelasi. Siis on õues murul mängides mõnd mesilast või lepatriinut tore nimepidi tervitada!

Lillepressid. Praegu on lillemaailm kõige rikkalikum ning aasalt saab korjata palju erinevaid õisi. Herbaariumisse on hea oma taimevaramu kenasti hoiule panna, et siis taimemääraja abiga korjatud lilledele ka nimed anda. Tegevus, mis on lõbus ja hariv ühteaegu!

Vana hea kummikeks! Parim sääremusklite ja kordinatsiooni arendaja, mis on vist tuttav küll igale praegusele täiskasvanule. Tore ja lõbus tegevus tagahoovi või sõbra sünnipäevale! Boonuseks on see, et kummikeks on mäng, mida saab tõesti endaga kõikjale kaasa võtta.

Lastele meeldivad kõiksugu onnid, koopad ja telgid. Sest see on lapse isiklik pesa ja ruum! Selles telgis on mõnus pidada kambaga luurekaplaani või korraldada muinasjutuõhtuid. Palaval päeval pakub telk aga mõnusat varju nii koduõues kui ka mererannas!

Tuulelohed. "Selleks, et ma tahtsin lennutada lohet..." - nii ütlevad laulusõnad. Ja lohet lennutada tahab vist küll iga laps! Praegu on ilmad ka parajalt tuulised, et lohe saaks otse kosmoseavaruste poole söösta, saba keerlemas ja nina uljalt püsti! Tuulelohe pakub elevust kogu perele, sest kindlasti löövad lastega kampa ka nende isad ja emad, kuna see tegevus on just paras osavuse proovilepanek nii väikestele kui suurtele!

Suupill võiks olla esimene muusikariist, millega laps tutvub. Sest see on lihtsalt niivõrd vahva! Ja ka kerge käsitleda - muudkui tõmba õhku sisse ja välja ning helid vupsavad pillist sinise taevalaotuse poole! Suupill on muhe kaaslane lõkkeõhtuteks, tekib kohe tunne, et oledki preerias, ümberringi luusimas indiaanlased ja koiotid. NB! Lapsed, kellel on kodus sõbraks koer! Proovige puhuda suupilli oma Pontule või Mukile, sest suure tõenäosusega võib juhtuda, et teie neljajalgne hakkab pillile lustlikult kaasa ulguma ;)

Eelmine
Meie valikutest ja loodusest
Järgmine
Ahoi, sügis ja kool!

Vastused puuduvad

Email again: