Poe tutvustus Sakalas

Eile käisid meie poodi uudistamas Sakala ajakirjanik Priscilla Õmblus ja fotograaf Marko Saarma. Valmis rohke pildimaterjaliga armas lugu pealkirjaga "Omapärane lelupood toob südalinna mängulusti".

Viljandis Lossi ja Posti tänava ristmiku äärses majas avas läinud nädalavahetusel uksed kodune mänguasjapood Loovlood, mille looduslähedaste mänguasjade ja lauamängude valik lööb silmad särama nii allameetrisel kui lapsemeelsel täiskasvanul.

Lelupoe uksest sisse astudes jäi mulje, justkui läheksin poe asemel hoopiski tuttavale külla, ja see tunne ei olnud petlik, sest pererahvas elab poe teisel korrusel. Seega näis loomulik jätta välisjalanõud ukse kõrvale. Samal ajal kui poe perenaine Elo Hermann tootevalikut tutvustas, lippas tema tütar Säde mööda ruumi paljajalu ringi, peatus ühes nurgas, et panna puslet kokku, ja tõttas seejärel jooksujalu toa teise otsa, et värvida riidest matil paar autot.

Kodu ja pood ongi kodupood

«See ongi kodupood: lapsed saavad samal ajal mängunurgas mängida, kui vanemad diivanil tassi kohvi võtavad ja end mõnusalt tunnevad,» rääkis Elo Hermann. «Enne ostmist saab mängunurgas proovida, kas toode üldse sobib.»

Avamisel ligi 50 külalist tervitanud lelupood peab kaupa valides silmas looduslähedust ja kvaliteeti. «Poe teevad eriliseks väga hoolikalt valitud asjad, mis on toodetud loodussõbralikult ning tehtud eetiliselt töödeldud materjalidest ja värvidest,» kirjeldas Hermann valiku eripära. «Meie pood panustab rohkem kvaliteeti kui kvantiteeti – lelud kestavad põlvest põlve.»

Mänguasjavalik on kirev ja mõeldud kõigile. Täiskasvanutele leidub kaupa alustades puutememoriinist, putukahotellide ja erinevate sisustuselementideni välja. Riiulitelt vaatavad vastu puslede, lauamängude ja käsitöökomplektide virnad. Leidub muudki põnevat: jooksurattad, värvitavad riidematid, plastpudelitest valmistatud seljakotid ja kokkupandavad majad.
Hinnavahemikku on aga keeruline piiritleda – poodi võib sisse astuda ka üheeurose mündiga. Nii võib näiteks väiksema pusle soetada 5 euro eest ja kokkupandava kauni mängutelgi 70 euro eest.

Poest tuleb pannkoogilõhna

Nädalavahetustel saab lelupoest aga kohtumispaik, mis lõhnab pannkookide või muu hõrgutava järele. «Nädalavahetustesse põrutame üritustega: teeme pannkooke, meisterdame-mängime ja korraldame lastehommikuid,» kirjeldas Elo Hermann, kes on varem Tartu loodusmajas loodusringe jm ettevõtmisi juhendanud. Oma sõnul on tal ideid nii palju, et jätkub mitmele lehele.

Posti tänaval peituv poeke areneb tasa ja targu. «Uksel pole veel õiget silti ja hinnalipikute püstolit pole ma veel Viljandist leidnud, » nentis Hermann.

Poes pakutava tootevalikuga saab tutvuda koduleheküljel Loovlood.com, infovoog jõuab huvilisteni kõige kiiremini suhtlusportaali facebook.com/loovlood kaudu, kuid esinduspoes saavad huvilised tooteid lähemalt uurida ning perenaiselt soovitusi küsida.


Eelmine
Esinduspood Viljandis!
Järgmine
Õunahommik 14.oktoobril

Vastused puuduvad

Email again: