Kodu- ja poemängud - lapsepõlve kuldne klassika

On mõned mängud, mida armastavad vist küll kõik lapsed. Need mängud on jonnakalt aegumatud ja oma olemuselt lihtsad ning armsad, tekitades äratundmisrõõmu nii lastes kui nende vanemates. Kõik ju teavad hubast kodumängu, kus kõigile jagatakse erinevad rollid, pannakse paika päevaplaan ja toimetused, markeeritakse vahvalt oma enda vanemaid ja nende tegevusi. Pisike mängukodu saab tunda hoolt ja armastust, sellesse mahub kodutöid ja koristamist, laste kooli saatmist, remonti ja majandamist ning tööpäeva kiiret sagimist. Mängukodul on alati mingi eriline võlu ja tõmme, sest lapsed saavad siin asjad seada just nii, nagu nemad ise tahavad. Kõik on säetud enda käe ja meele järgi, et toimetustel oleks hoogu ja lusti! Kodumäng areneb tihti edasi poemänguks, sest mänguperenaisel ja -peremehel on ju vaja igasugu tähtsaid oste sooritada, et oleks ikka nii nagu päriselt! Potsikud ja notsikud tuleb täita maitseainete, makaronide, kohvi, manna ja muu eluliselt tähtsa pudiga. Kingakarpidesse peab varuma naelu, mutreid, seibe, nööpe, tõrusid, kivikesi ja pudelikorke, sest iial ei või ju teada kuna läheb mängukodu suuremaks remondiks! Toidupoodi tõtatakse aga ilmatuma pika nimekirjaga, sest mängukodu mänguköögis valmib lõunaks suursugune ühepajatoit, milles uhkeldavad kartulid, porgandid, kaalikas ja sibul. Ja kaisukaru sünnipäevaks oleks kohe kindlasti vaja küpsetada üks korralik kook, mida oleks tore külalistele serveerida... Jaa, on tõsi, et kodu- ja poemäng saab tihtilugu sisse sellise hoo, et on raske lõpetada! Selline mäng haarab ka kõrvalseisja ning võibki juhtuda, et ühel hetkel on mängutuhinas ka ema ning isa, vanavanemad ja lapsed naabermajast. Isegi koer ja kass tikuvad ligi, et peita mängukonti ja juua alustassilt mängupiima. Omaenda loodud fantaasiamaailm on turvaline ja haarav, põnev ja õpetlik, ning mis peamine - siin on kõik võimalik! 

Et sellist tegevust innustada ja anda neile mängudele veelgi hoogu juurde, tõmmata lapsi justnimelt päriselt (!) mängima, neid julgustada ja suunata, oleme oma kodulehel koondanud kõik antud teemasse kuuluva ühte rubriiki: Mängude kategooria all Teater ja rollimängud . Kodu- ja poemängudeks vajalik kraam on siin kenasti koos. Siit leiab ahvatlevaid puidust toiduaineid, mida saab juppideks lahti võtta ja kenasti tadrikule serveerida. Värvilised köögiviljad on lausa loodud karbikestesse ja kaussidesse panekuks ning mängupoes müümiseks! Olemas on ka vahva ostukorv, just nagu päris! Ja ohhoo, hoolas müüja saab arveid klõbistada väiksel kassaaparaadil, millega on kaasas ka mängurahad - läbi sellise müüja-ostja mängu areneb suhtlemisoskus ning matemaatiline taip, tekib mõistliku tarbimise tunnetus ja adumine, mida söögitegemiseks poest osta on vaja. Ja edasi kulgeb mäng juba mängupliidil küpsetades ja praadides, vahvates punase-valgekirjudes pottides haudumas ahvatlevad road (rändkokakohver on väikeste kokkade suureks lemmikuks!). Seda kõik saab teha põll ees ja kokamüts peas, et oleks ikka õige tunne ;)

Lisaks soovitame uudistada Tektorado papist kokkupandavaid maju ning eriti ägedaid Djeco telke , sest kui on olemas väike mängumaja või onn, siis tegevust leiab selles alati, olgu siis kodumänguks või niisama mõnusaks äraolemiseks! Tektorado papist majad on kergelt kokkupandavad ning väike elanik või poepidaja saab neile ise oma maitse järgi välimuse anda (majad on värvitavad). Lõbusa mustriga telk käib samuti väga kähku kokku ja lahti, selles võivad elutseda salapärased indiaanlased, printsid ja printsessid, fantaasialoomad või kodumänguks väljamõeldud väike pere! Pesad ja onnid on laste alatised lemmikud ning mänguvõimalused on neis tõesti lõputud.

Vaadake ja mõtisklege, mis võiks teie kodusest mänguasjavaramust puudu olla, et tõmmata käima üks korralik kodu- või poemäng! Sest väikesed sõrmed juba kindlasti sügelevad ning mängutoimetused ootavad askeldama!

Eelmine
Vanad lemmikud ja uued vahvad vigurid Melissa & Doug`ilt!
Järgmine
Aprill on karjalaskekuu, laskem oma pudulojused murule hullama!

Vastused puuduvad

Email again: