Sakala Puulehehommikust

Eilsel Puulehehommikul külastasid meid Sakala reporter Kairi Mölter ja fotograaf Elmo Riig, valmis pisike nupuke rohke pildimaterjaliga. Tänud kajastamast!

Lelupoes Loovlood askeldab laupäeva ennelõunal kümmekond nelja- kuni kuueaastast jõmpsikat. Nad meisterdavad Elo Hermanni ja Diana Handsmiti juhendamisel lehetrükis auguga saviplaate, saavad teada hobukastani ja kastani erinevuste kohta, torkavad söödavad variandid soola sisse küpsema, et nendega hiljem maiustada saaks, värvivad rasvakriitidega võlupilti ning võõpavad selle lõpuks pintslitega üle.

Puulehehommiku alustuseks said lapsed paigutada papist puule rohelisi plastiliinpungasid ja nendele hiljem puulehti külge vajutada. Juhendajad rääkisid puu kasvamisest, õpiti tundma erinevate puude lehti, vilju ja koort, uudistati puu idanemist kujutavat herbaariumi ja mängiti temaatilisi mänge.

Elo Hermann, kes on varem Tartu loodusmajas loodusringe juhendanud, ütleb, et taolisi teemahommikuid on kavas nii erinevas vanuses lastele kui ka täiskasvanutele edaspidi aina tihedamini korraldada.

Eelmine
Puulehehommik 28.oktoobril
Järgmine
Isadepäev 11.novembril

Vastused puuduvad

Email again: