Jõulutundest ja soovidest

Jõulud on kahe sammu pärast meie juures. Sel aastal ei õnnestu küll neid paari sammu lumevaipa jäädvustada, kuna näib, et oleme talvetaadi trajektoorilt kõrvale jäänud. Samas ei saa pahandada, sest novembris nägime ju jõuluilma ka ära.
Hangede puudumisest hoolimata või õieti just seetõttu tuleb enda sees seda jõulutunnet õigele sagedusele kruttida. Jõulutundega on ju juba kord nii, et koos hapukapsaste, verivorstide ja mandariinidega teda poest latikaupa soetada ei saa. Tuleb hoopis enda sees inventuur teha, vanad muremõtted kõrvale jätta ning pühitseda kõige lähemate seltsis või just omapäi ühe eriti vahva aasta möödumist.


Kuigi jõulud ei ole vaid lastele suunatud püha, on see nende jaoks kohe eriti erakordne sündmus. Päkapikud käivad akna taga piilumas juba advendiaja algusest saadik ja poetavad vahel ka midagi sussi sisse. Lapsed on silmapaistvalt tublid ja ootavad pikisilmi jõuluvana, kes hoolimata kehvast suusailmast peaks põhjapõtrade ja võlusaani abil jõudma kõigi väikeste särasilmadeni. Kingipakkide sahinat on juba kuulda! Kel soovide nimekirjast mõni oluline asi välja jäänud, leiab kindlasti ideid meie kodulehelt.

Kinkidest veel olulisem on aga jõuluajal heade mõtete mõtlemine ja südamest tulevate soovide edasiandmine. Meie soovime, et need jõulud tuleksid kõigile rahulikud ja rõõmuküllased ning et lumetaat meid päriselt ära ei unustaks. Naudime selle suurepärase aasta viimaseid päevi kõige kallimatega koos olles ja iga hetke väärtustades. Ja peame aru, mida vahvat uuel aastal ette võtta.

Valged on põõsad ja valge on lumi.
Valge mu mõte ka.
Üle härmatand maa
kõrgete kellade kumin.

Kuulan hardalt ja keeletult,
olen pisem ja arem.
Ning ma tahaksin
meeletult, meeletult
olla enesest parem.

(Lehte Hainsalu „Jõulukellad“)

Eelmine
Kingiloosist ja tagasisidestamisest
Järgmine
Soodusmüük!

Vastused puuduvad

Email again: